פאפוס

עיר חוף בחלקה הדרום-מערבי של קפריסין ובירת מחוז פאפוס, מונה כ- 47,300 תושבים. העיר מחולקת באופן גס לפאפוס הישנה (פאפוס העתיקה) ופאפוס החדשה. פאפוס מתגאה בסיפור המיתולוגי שלחופיה נולדה אפרודיטה, אלת היופי ואהבה. היא משופעת אתרים ארכיאולוגיים שפעם היו מקדשים ששימשו לסגידה לאלה.

העיר זכתה להערכה כנמל מרכזי ועיר הבירה של קפריסין בתקופה הרומית אך מאוחר יותר, כאשר הבריטים השתלטו על האי ולאחר שניקוסיה צברה חשיבות, העיר החלה לאבד את ערכה. כיום, הנמל הקטן הזה, נחשב כיעד תיירותי אטרקטיבי.
עיר עשירה בהיסטוריה ובתרבות, מתגאה בשרידים של וילות, ארמונות, תיאטראות, מבצרים וקברים השייכים לתקופות קלאסיות, הלניסטיים ורומיות המקנות לאתר חשיבות היסטורית ואדריכלית יוצאת דופן ולכן בשנת 1980 העניק אונסק"ו לעיר מעמד של אתר מורשת עולמית.
 
פאפוס החדשה

פאפוס החדשה שוכנת במרחק 12 ק"מ צפונית-מערבית לפאפוס העתיקה. בדומה לפאפוס העתיקה, גם פאפוס החדשה אופיינה בסגידה לאפרודיטה, והוקמו בה מספר מקדשים מרשימים לכבודה.

 
אטרקציות מרכזיות בפאפוס
  • טירת פאפוס - אחד מציוני הדרך המפורסמות ביותר של העיר, ממוקמת בקצה של נמל פאפוס. משמשת כיום כרקע לפסטיבל השנתי שמתקיים בחודש ספטמבר.
  • סלע אפרודיטה - אגדה מספרת שזו הנקודה שבה אפרודיטה נולדה מן הגלים בשנת 1200 לפני הספירה. היא עצמה בחרה בסלע הזה כמקום האידיאלי להתחיל את חייה.
  • קברות המלכים - קברים תת קרקעיים מהמאה ה- 4 לפנה"ס, מקום קבורתם של פקידי ממשל בכירים. 
  • הפארק הארכיאולוגי - נותן נקודת מבט רחבה על התרבות העתיקה של העיר. רצפות פסיפס מרהיבות של ארבע וילות רומיים הן גולת הכותרת של הפארק ארכיאולוגי
  • חצי האי אקאמאס - כחצי שעה נסיעה מפאפוס. חצי האי משתרע על שטח של כ- 230 ק"מ מוקפים בהרים וביערות מיוערים בצפיפות, כמעט בלתי נגישים. יערות אלה מאכלסים מינים רבים של בעלי חיים, צמחייה שופעת ופרחים נדירים.
  • מנזר נאופיטוס - לוקח אותך חזרה לחיים העתיקים של הנזיר ה קפריסאים. כיום, מתגוררים בו רק קומץ של נזירים ומוזיאון המכיל פריטים מהתקופה הביזנטית.
  • מוזיאון אתנוגרפי - נחשב כמוזיאון העשיר ביותר של קפריסין. הוא מחזיק אוסף של גילופי עץ, תכשיטים, שטיחים, אריגים, כלי חרס, רקמה, תלבושות לאומיות מהמאה ה- 19 וה- 20. היום הוא מפורסם בקרב תיירים חובבי אמנות.
  • הפסיפסים של פאפוס – נחשבים הפסיפסים היפים ביותר במזרח התיכון. הפסיפסים ממוקמים ליד הנמל עוסקים בעיקר ביצירות מהמיתולוגיה היוונית.

טופז טורס:

חברת טופז טורס בע"מ, מהחברות הותיקות בארץ בתחום התיירות, הוקמה בשנת 1973. לחברה פעילות קימעונאית וסיטונאית ומשווקת את חבילותיה לכל משרדי הנסיעות בארץ וללקוחות פרטיים. טופז טורס מובילה בארץ בתחום תיירות הספא באירופה, כמו כן מתחמחה בארגון נישואים אזרחיים, נופשונים בקפריסין ושייט נהרות, והנה בעלת ניסיון עשיר בתחום.

לקבלת מבצעים והטבות: